Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wildent/wp/wp-content/themes/yoo_downtown_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 61

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /wildent/wp/wp-content/themes/yoo_downtown_wp/warp/systems/wordpress/helpers/config.php on line 48
Wielkopolska Izba-Stomatolodzy » Limity, nadlimity

Limity, nadlimity

Opublikował wildent w : Nowości, relacje z NFZ - 28-11-2016

odpowiedź WOW

 

Wielkopolski Oddział NFZ nadesłał odpowiedź na pismo WIL z 9 listopada, w którym WIL wnioskowała o to, aby  z umniejszaniem umów tam gdzie wykonanie umowy jest poniżej kwot w niej określonych jednoczesnie zwiększyć wartości umów tam, gdzie placówki o to występują.

WOW uważa , że wszystko się zbilansuje, ponieważ jednoczesnie prowadzi akcję finansowania "nadlimitów" w kontraktach dedykowanych dzieciom i młodzieży, a także podniósł wartości umów w zakresie ortodoncji.

Warto będzie przy okazji zerknąć na proporcje tych dwóch ruchów- wiadomo, że kontrakty dla dzieci i młodzieży to znacząco mniejszy budzet niż kontrakty podstawowe. Co do ortodoncji- nie jest tajemnicą, że w niektórych powiatach publiczna ortodoncja ma znaczne "niedowykonania" z powodu wycofującej się z kontraktów kadry specjalistycznej.

 

 

odpowiedź Wielkopolskiego Oddziału NFZ