Wydawanie Diariusza wstrzymane

Opublikował wildent w : Diariusz, Dokumenty, z izby - 21-11-2017

Komunikat Przewodniczącego Komisji Stomatologicznej

KOMUNIKAT

ws wydawania Diariusza Stomatologicznego

 

Uprzejmie informuję Czytelników, do których dotarły pierwsze 4 numery Diariusza Stomatologicznego, że z dniem 18 listopada br.wydawanie Diariusza zostało wstrzymane.

Powodem jest zastrzeżenie, jakie jedna z członkiń Komisji Stomatologicznej, jednocześnie członkini Okręgowej Rady Lekarskiej, złożyła 27 października Radzie Okręgowej. Dotyczyło ono aspektów prawnych wydawania Diariusza.

W konsekwencji dyskusji na posiedzeniu Rady w dniu 18 listopada br.  Rada domaga się wydania przez Komisję Stomatologiczną w tej sprawie uchwały a potem zamierza przeprowadzić proces sądowej rejestracji Diariusza jako wydawnictwa.

Diariusz nie był pomyślany jako miejsce na oryginalną (czyli pisaną pod jego zamówienie) publicystykę. Ma być pewnego rodzaju „ekstraktem” dotyczących Stomatologów wydarzeń medialnych , jakimi są wpisy na różnych , bardzo licznych stronach tak dziś wszechobecnego Internetu. Zawierać ma linki i podsumowania stanu poruszanych spraw.

Ubolewać należy, że zastrzeżenia te zostały zgłoszone dwa tygodnie po posiedzeniu Komisji Stomatologicznej (11.10) , gdyż Komisja zbiera się 4 razy do roku.

Rada nie przyjęła założenia, że Komisja istotnie ma wolę wydawania Diariusza . Szkoda tym większa, że:

  • prawne aspekty wydawania newsletterów są różnie interpretowane w praktyce wydawnictw izbowych,
  • z przeprowadzonej w ostatnich dniach wśród członków Komisji Stomatologicznej ankiety internetowej wynika zdecydowana wola do wydawania tego biuletynu.

Najbliższym terminem, na który możliwe jest zwołanie posiedzenia Komisji Stomatologicznej jest początek stycznia 2018r, aby Okręgowa Rada mogła otrzymać decyzję Komisji do 13 stycznia (posiedzenie  ORL) .

Wszystkich namawiam do śledzenia strony internetowej Komisji .

Andrzej Cisło

Przewodniczący Komisji Stomatologicznej ORL WIL

Poznań 21 listopada 2017t.