Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wildent/wp/wp-content/themes/yoo_downtown_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 61

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /wildent/wp/wp-content/themes/yoo_downtown_wp/warp/systems/wordpress/helpers/config.php on line 48
Wielkopolska Izba-Stomatolodzy » Spotkanie z Dyrektorem WOW-p.Filipem Nowakiem

Spotkanie z Dyrektorem WOW-p.Filipem Nowakiem

Opublikował wildent w : Nowości, relacje z NFZ - 08-10-2013

Spotkanie odbyło sie w dniu 8 października 2013r w siedzibie WIL

Spotkanie było bardzo merytoryczne i -pomimo świadomości niekorzystnych uwarunkowań- bardzo konstruktywne.

Dyrektor naświetlił poważną sytuację finansową Oddziału . Z naszej strony nakreśliliśmy specyfikę stomatologii, staraliśmy się obalić mit o jakiejś szczególnie niewiarygonej i nieuzasadnionej wysokości stawek w umowach stomatologów z WOW . Zwróciliśmy też uwagę na to, że sytuacje kryzysowe mijają i ważne aby „nie przywiązywać się” zanadto do tak drastycznie obniżonego budżetu a obniżonych stawek nie uznawać za optymalne.

Rozmowa była momentami twarda ale uczciwa. Zgłoszone zostały Panu Dyrektorowi postulaty. Ich treść będzie zawarta w stanowisku, które do momentu przekazania Dyrekcji WOW rzecz jasna nie jest ostateczne i będzie opublikowane osobnym newsem.Ma być dostępne również na stronach Izby.

Obie strony uznają że w obecnych warunkach najkorzystniejszą formą kontraktowania będzie aneks ( w środę 9.10 odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie ustawy umożliwiającej zawarcie aneksów na okres nie dłuższy niż rok). Nie jest jeszcze przesądzone na jaki okres te aneksy miałyby być zawarte, ale nie będą krótsze niż do półrocza 2014r.

Andrzej Cisło