Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wildent/wp/wp-content/themes/yoo_downtown_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 61

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /wildent/wp/wp-content/themes/yoo_downtown_wp/warp/systems/wordpress/helpers/config.php on line 48
Wielkopolska Izba-Stomatolodzy » O sfinansowanie nadlimitów

O sfinansowanie nadlimitów

Opublikował wildent w : Nowości, relacje z NFZ - 10-11-2016

pismo do WOW

logo_godlo      
WIELKOPOLSKA
IZBA LEKARSKA
Szanowny Pan
Paweł Lisik
    p.o. Dyrektora Oddzialu NFZ
Poznań 09.11..2016r w Poznaniu
     

Szanowny Panie Dyrektorze,

 Wielkopolska Izba Lekarska otrzymuje informacje o propozycjach Oddziału kierowanych do praktyk i podmiotów udzielających świadczeń stomatologicznych- propozycji dotyczących zmniejszenia planu rzeczowo-finansowego na tok bieżący w przypadku wykonania umowy za dotychczasowe miesiące w mniejszym wymiarze niż przewiduje roczny limit przypadający na te miesiące.

Oczywiście , co do zasady przypomnieć należy, że określony w umowie limit punktów jest limitem rocznym. Zdarza się, że propozycje WOW kierowane są do gabinetów szkolnych, w których z naturalnych względów np. miesiące wakacyjne muszą charakteryzować się mniejszym wykonaniem.

Prowadzący podmioty i praktyki podejmą w tej sprawie zapewne swoje autonomiczne decyzje. Powodem naszego pisma jest chęć zwrócenia się z oficjalnym wnioskiem, aby w przypadkach ustalenia ze świadczeniodawcami umniejszeń kontraktów na rok 2016 rozpatrzyć wnioski innych podmiotów , które -na odwrót- mają problemy ze zbyt niską wartością umowy i chciałyby jej zwiększenia.

Niewykluczone , że podmioty z mniejszym i większym wykonaniem umowy mogą się znajdować w tym samym powiecie . Kwota przeznaczona na leczenie stomatologiczne ulega z roku na rok zmniejszeniu. Tymczasem potrzeby w tym względzie były i są znaczne. Apelujemy o pozostawienie tych środków w obrębie planu finansowego na stomatologię.

z poważaniem

Wiceprezes ORL   Prezes ORL
lek dent.Andrzej Cisło   dr n.med.Krzysztof Kordel