Bez kategorii

O sfinansowanie nadlimitów

Szanowny Panie Dyrektorze,

 Wielkopolska Izba Lekarska otrzymuje informacje o propozycjach Oddziału kierowanych do praktyk i podmiotów udzielających świadczeń stomatologicznych- propozycji dotyczących zmniejszenia planu rzeczowo-finansowego na tok bieżący w przypadku wykonania umowy za dotychczasowe miesiące w mniejszym wymiarze niż przewiduje roczny limit przypadający na te miesiące.

Oczywiście , co do zasady przypomnieć należy, że określony w umowie limit punktów jest limitem rocznym. Zdarza się, że propozycje WOW kierowane są do gabinetów szkolnych, w których z naturalnych względów np. miesiące wakacyjne muszą charakteryzować się mniejszym wykonaniem.

Prowadzący podmioty i praktyki podejmą w tej sprawie zapewne swoje autonomiczne decyzje. Powodem naszego pisma jest chęć zwrócenia się z oficjalnym wnioskiem, aby w przypadkach ustalenia ze świadczeniodawcami umniejszeń kontraktów na rok 2016 rozpatrzyć wnioski innych podmiotów , które -na odwrót- mają problemy ze zbyt niską wartością umowy i chciałyby jej zwiększenia.

Niewykluczone , że podmioty z mniejszym i większym wykonaniem umowy mogą się znajdować w tym samym powiecie . Kwota przeznaczona na leczenie stomatologiczne ulega z roku na rok zmniejszeniu. Tymczasem potrzeby w tym względzie były i są znaczne. Apelujemy o pozostawienie tych środków w obrębie planu finansowego na stomatologię.

z poważaniem

Wiceprezes ORL Prezes ORL
lek dent.Andrzej Cisło dr n.med.Krzysztof Kordel

Polecamy skontaktować się z kliniką Stankowscy-Białach, w której wykwalifikowani specjaliści z największą starannością dobierają i wykonują protezy stomatologiczne a także wszelkie rodzaje mostów protetycznych w ramach usług protetyka Poznań. Ponadto są specjalistami w zakresie usług implanty Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *