Bez kategorii

Miejsca stażowe przydzielone

uchwały Prezydium ORL WIL

W dniu 12 września 2015r Prezydium ORL WIL podjęło uchwały ws przydziału miejsc dla stażystów, którzy zakończyli studia stomatologiczne.

Warto nadmienić, że jest to przedostatni rocznik , którego dotyczy obowiązek odbycia stażu.

Prerzydium zatwierdziło rozdzial przygotowany przez Komisję Kształcenia ORL WIL.

 Rozdział miejsc stomatologicznych

W kwestii stażu podypolomowego funkcjonuje pewien chaos prawny. Z jednej strony, zgodnie z rozporządzeniem Okręgowa Rada lekarska „kieruje do odbycia stażu”, a zdrugiej strony nie ma żadnego wpływu na liczbę miejsc stażowych. Trudno zresztą żądać dla izby prawa do „władczej” decyzji nakazującej tej czy innej przychodni przyjąć lekarza stazystę.

Na szczęście wszyscy stażyści aplikujący w WIL o skierowanie takie skierowanie otrzymali . Zapewne niektórzy otrzymali je w innym miejscu niż to, o które wnioskowali.

Jednakże z przyczyn braku narzędzi prawnych Izba nie jest w stanie zapewnić absolwentowi stomatologii stażu w preferowanym przez niego  miejscu.

NIemniej – lekarz dentysta, który zechce zmienic miejsce stażowe i zdobędzie zgodę dotychczasowej placówki  i nowej placówki na jego przyjęcie może złozyć stosowny wniosek do Rady Okręgowej.

Polecamy skontaktować się z kliniką Stankowscy-Białach, w której wykwalifikowani specjaliści z największą starannością dobierają i wykonują protezy stomatologiczne a także wszelkie rodzaje mostów protetycznych w ramach usług protetyka Poznań. Ponadto są specjalistami w zakresie usług implanty Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *